Erzurum
0506 900 04 00
sellcuk@yahoo.com

Kombi tamiri nasıl yapılır?

Erzurum Kombi Bakım ve Tamir Servisi

Kombi tamiri nasıl yapılır?

Kombi tamiri nasıl yapılır?

Isı sisteminin vazgeçilmez parçası olan kombi suyun ısınmasına yardımcı olmaktadır. Kombi tamiri için bir çok servis bulunmakta, yetkili ve özel servis olarak hizmet veren bir çok kurum bulunmaktadır. Ancak ekonomik ve işinin ehli bir firma ile iletişim kurmak için mutlaka ön araştırma yapmakta fayda vardır.

Kombi Servis Firmalarına Nasıl Ulaşılır?

Tamir firmalarına yüklü miktarda para ödeyerek bütçenizi sarsmadan ödeme yapmak için araştırma yaparken servis iletişim bilgilerini ve adres bilgilerini teyit etmek öncelikli neden olmalıdır. Bir çok şahıs internet üzerinden kendilerini firma olarak tanıtarak yüklü miktarda ödeme isteğinde bulunarak ekonomik olarak insanlara gereğinden fazla hesap çıkarmaktadır. Bu nedenle mümkünde kombinin yetkili servis sağlayıcısı firmaları tespit ederek onlardan servis talebinde bulunmanız en doğru karar olacaktır. Yetkili kombi servisi en ekonomik parçayı en iyi fiyat garantisi ile hizmet veren kurumlardan oluşur.

Kombi Tamiri Nasıl Yapılır?

Kombi tamiri yapmak için öncelikle arızanın nasıl ve ne sebep üzerine oluştuğu gözlemlenmelidir. İlk öncelik elektrik kablolarını ölçü aleti yardımı ile ölçerek elektrik akımının doğru geldiğinden emin olunmalıdır. Daha sonra işlemin devam etmesi için kablo devreleri ve kombi anakart devresi kontrolü sağlanmalıdır. Ana kart elektrik devresi akımlarını kendi üzerinden geçirerek kombi sistemine iletirler. Elektrik akımından dolayı etkilenen anakart zarar görmüş ise mutlaka uzman kişiler tarafınca müdahale edilmesi gerekir. Kombi sistemleri bakım yapılması gereken bir cihazdır. Filtre ve kazan temizliği yapılmayan kombiler tıkanarak sistemin devreden çıkmasına, Kombinin arızaya sebebiyet vermesine neden olurlar. Sistemin her yıl düzenli olarak bakımının yapılması arızanın önüne geçerek tamir işlemlerinden kurtulmaya yardımcı olmaktadır. Firmamız petek temizliği işlemlerini uygun ve ekonomik olarak gerçekleştirmektedir.

İstanbul ve tüm ilçelerinde kombi tamiri hizmeti almak için internet üzerinden araştırma yaparak doğru firmaları tespit ederek iletişime geçmek günümüzde etkili bir yoldur. Ancak internet erişimi olmadan kombinin garanti belgesi üzerinde yetkili servis numaraları ile iletişime de geçilebilinir. Servis sağlayıcı firmalardan her yıl kombi ve peteklerin bakımının yapılmasını talep edebilir, Garanti sürecini cüzi miktarda para karşılığı uzatabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir